Yhteystiedot

Ihmisen toimintakyvyn tutkimuskeskuksen henkilökunnan yhteystiedot.
Voit laittaa viestiä myös Ihmisen toimintakyvyn tutkimuskeskuksen yleiseen sähköpostiin viestinta@ihmisentoimintakyky.fi

Henna Kyhä

Tutkimuspäällikkö,
keskuksen vetäjä
Henna Kyhä
044 710 3134

henna.t.kyha@samk.fi

Veera Iisakkala

Tutkija, keskuksen viestintäsuunnittelija
Veera Iisakkala
044 710 3431
veera.iisakkala@samk.fi

Anu Elo

Lehtori
Anu Elo
044 710 3887
anu.elo@samk.fi
hyvinvointiteknologia, palvelumuotoilu

Maarit Hallia

Projektipäällikkö
Maarit Hallia
044 710 3257

maarit.i.hallia@samk.fi
työhyvinvointi, mielenterveys

Hanna Hannukainen

Lehtori
Hanna Hannukainen
044 710 3109
hanna.hannukainen@samk.fi
neuropsykiatriset pulmat, työnohjaus

Maarit Harjanne

Lehtori
Maarit Harjanne
044 710 3041
maarit.harjanne@samk.fi
hoitotyö, nursing

Huhtala Johanna

Lehtori
Johanna Huhtala
044 710 3234
johanna.k.huhtala@samk.fi

sosiaalityö, päihdetyö, työllisyyden hoito

Minna Huhtala

Lehtori
Minna Huhtala
044 710 3473
minna.huhtala@samk.fi
palvelumuotoilu, lastensuojelu, vanhustyö

Sirpa Jaakkola Hesso

Lehtori
Sirpa Jakkola-Hesso
044 710 3467
sirpa.jaakkola-hesso@samk.fi

toimintakyvyn edistäminen, esteettömyys

Minna Kahala

Lehtori
Minna Kahala
044 710 3129
minna.kahala@samk.fi
mielenterveys, hoitotyö

Kati Karinharju

Lehtori
Kati Karinharju
044 710 3868
kati.karinharju@samk.fi
fyysinen aktiivisuus, soveltava liikunta, esteettömyys

Marika Kiviluoma-Ylitalo

Lehtori
Marika Kiviluoma-Ylitalo
044 710 3494
marika.kiviluoma-ylitalo@samk.fi
psykofyysinen viitekehys, lapset ja nuoret, kuntoutus

Susanna Kunvik

Erikoistutkija
Susanna Kunvik
044 710 3204
susanna.kunvik@samk.fi

ravitsemus

Reetta-Kaisa Kuusiluoma

Projektitutkija
Reetta-Kaisa Kuusiluoma
044 710 3929
reetta-kaisa.kuusiluoma@samk.fi

esteettömyys

Riitta Kärkkäinen

Lehtori
Riitta Kärkkäinen
044 710 3010

riitta.karkkainen@samk.fi
työterveys ja -hyvinvointi, ergonomia

Terhi Lahti-Myllymäki

Lehtori
Terhi Lahti-Myllymäki
044 710 3038
terhi.2.lahti-myllymaki@samk.fi
fysioterapia, ergonomia

Kuvituskuva, ei profiilikuvaa.

Tutkija
Olli Lehtiniemi
044 710 3365
olli.lehtiniemi@samk.fi

Sari Lintukorpi

Lehtori
Sari Lintukorpi
044 710 3376
sari.lintukorpi@samk.fi

Meri Mustakallio

Tutkija
Meri Mustakallio
044 710 3482

meri.mustakallio@samk.fi
ravitsemus

Mikko Nieminen

Lehtori
Mikko Nieminen
044 710 3177
mikko.t.nieminen@samk.fi

Miro Patrakka

Projektitutkija
Miro Patrakka
044 710 3243
miro.2.patrakka@samk.fi
liikunta, hyvinvointi

Maija Penttilä.

Projektipäällikkö
Maija Penttilä
044 710 3261
maija.penttila@samk.fi
hyvinvointi, moniammatillinen yhteistyö

Marion Plouet

Kv-fasilitaattori
Marion Plouet
+358 50 560 7172
marion.2.plouet@samk.fi
kansainvälinen tuki, monikulttuurisuus

Kuvituskuva, ei profiilikuvaa.

Tutkija
Verneri Rajakallio
044 710 3468
verneri.j.rajakallio@samk.fi
tapahtumat

Tomas Regan

Lehtori
Tomas Regan
044 710 3988
tomas.regan@samk.fi

Kuvituskuva, ei profiilikuvaa.

Lehtori
Heli Rosenqvist
044 710 3948
heli.rosenqvist@samk.fi
sosiaaliala, lapset ja perheet, palvelumuotoilu

Kuvituskuva, ei profiilikuvaa.

Tutkija
Jenni Saarno
044 710 3454
jenni.saarno@samk.fi

Douglas Schneider

Lehtori
Douglas Schneider
044 710 3389
douglas.schneider@samk.fi
fysioterapia

Sari Teeri

Yliopettaja
Sari Teeri
044 710 3423
sari.teeri@samk.fi

ikääntyneiden palvelut, etiikka

Tomberg Marja

Lehtori
Marja Tomberg
044 710 3285
marja.tomberg@samk.fi
suomi vieraana kielenä, monikultuurisuus

Mari Törne

Lehtori
Mari Törne
044 710 3881
mari.torne@samk.fi
fysioterapia

Satu Vaininen

Lehtori
Satu Vaininen
044 710 3865
satu.vaininen@samk.fi

lastensuojelu ja perhetyö, sosiaalityö

Susanna Valtanen

Tutkija
Susanna Valtanen
044 710 3394
susanna.valtanen@samk.fi
päihde- ja mielenterveysasiat, kokemusasiantuntijuus

Vähä Jaakkola Johanna

Lehtori
Johanna Vähä-Jaakkola
044 710 6234
johanna.vaha-jaakkola@samk.fi
psykofyysinen-, lasten- ja neurologinen fysioterapia